Dlaczego warto kupić dziecku pluszaki?

Pluszaki ze strony www.bee.pl to maskotki dla dzieci wypełnione miękkim materiałem. Najczęściej wykonane są z pluszu, weluru, bawełny lub polaru i przypominają postać zwierzątka. To ulubione przytulanki dzieci.

Znaczenie pluszaków w życiu dziecka

Pluszaki są pierwszymi przyjaciółmi dzieci. Dają im poczucie bezpieczeństwa. Łagodzą niepokój oraz pomagają radzić sobie ze złymi emocjami. Ułatwiają nawiązywanie relacji społecznych oraz wzbogacają język mowy czynnej. Mogą być wykorzystane w treningu umiejętności społecznych. Pluszaki wzmacniają empatię i rozwijają wyobraźnię dziecka. Dzięki swej miękkości uspokajają i pomagają zasnąć. Są powiernikami sekretów i radości dziecka. Działają relaksacyjnie i odprężająco, łagodzą skutki stresu i traumy.

Wybór pluszaka

Pluszak dla małego dziecka nie powinien być dużych rozmiarów. Musi zmieścić się jego w plecaku lub na poduszce. Taka maskotka winna być wykonana z bardzo dobrego materiału, posiadać atest bezpieczeństwa. Pluszak dla malucha nie może posiadać małych ruchomych elementów oraz niedokładnych przeszyć. Warto odciąć tasiemki lub wstążeczki, które mogą grozić uduszeniem dziecka. Warto zwrócić uwagę, aby pluszaki nie zawierały substancji zapachowych, które mogą wywołać reakcję alergiczną np. olejek komosowy. Dla starszego dziecka zabawka może być większa i cięższa. Zabawa z taką maskotką wzmacnia napięcie mięśniowe dziecka oraz jego układ proprioceptywny, odpowiedzialny za poczucie świadomości swego ciała, jego ciężaru i położenia oraz swobodne i precyzyjne ruchy. Wybór pluszaka powinien należeć do dziecka. Niekiedy wybrana przez rodzica wspaniała maskotka leży w kącie pokoju a dziecko bawi się i jest bardzo przywiązane do przytulanki mniej atrakcyjnej, jeśli chodzi o wygląd. Dla niemowlaków sprawdza się zabawka interaktywna np. z pozytywką, reagująca na głos itp. Starsze dzieci wolą miękkie pluszaki, do których można się przytulić.

Jak zabezpieczyć pluszaka przed zagubieniem?


Aby uniknąć kłopotów związanych z zagubieniem pluszaka warto wszyć w zabawkę lokalizator notiOne, który szybko i sprawnie sprawdzi, gdzie znajduje się ulubiona przez dziecko maskotka.